Psí školka a kurzy poslušnosti Brenegee

INSTRUKTORKY

IVA MUNCLINGEROVÁ

majitelka Psí školy

Sportovní kynologii jsem se začala věnovat v roce 1999 s mým prvním psem - Německým boxerem - Urim z Metaboxu. Poté jsem si pořídila svého prvního Rottweilera Nera. Složili jsme spolu několik zkoušek z výkonu a zúčastňovali jsme se závodů, kde jsme se umisťovali na předních pozicích. Vyhrali jsme spolu ligu olomouckého kraje. Současně jsem si tak trochu nečekaně pořídila ještě štěně Německého boxera Breta, kterého jsem zachránila před útulkem. I s Bretem jsem složila pár zkoušek z výkonu.

V roce 2009 jsem si pořídila Rottweilerku jménem Easy Geena Black Touch, která se stala zakladatelkou mé chovatelské stanice Brenegee. S Geenou jsem složila 13 zkoušek z výkonu s nejvyšší zkouškou IPO3, zúčastnila jsem se Mistrovství republiky rotvajlerů. V průběhu výcviku Geeny jsem měla možnost cvičit s Německou ovčandou Mendy ze Stříbrného kamene, se kterou jsem taktéž složila zkoušku IPO3.

Nyní mám 2 rotvajlery ( Kara Monty Black, Harmony Hope Bianco Dux) a  dva Německé ovčáky (Koudy Finn Gallero  a Arrow JarPe).

V roce 2008 jsem začala působit jako instruktorka kurzů poslušnosti na Olomouckých cvičácích.  Tyto kurzy jsem vedla nepřetržitě až do podzimu 2015, kdy jsem si skočila do porodnice :)

Od dubna 2016 jsem zřídíla Psí školku a působím v ní dodnes.

Mým heslem je profesionalita, respekt, zábava.

Zkušenosti

Vedení kurzů poslušnosti (2008-dosud)

složeny desítky třísložkových zkoušek

účast na mnoha závodech s umistováním na bedně

Účast na MR

Výcvik vlastních i cizích psů

Vítěz ligy olomouckého kraje 2011

Výcvikářka Rottweiler klubu České republiky


kontakt

www.brenegee.webnode.cz

iva.munda@seznam.cz

telefon: 723649840

ROMANA BĚHALOVÁ

spoluzakladatelka Psí školy

Ke kynologii jsem se dostala v roce 2009, když jsem si pořídila svého prvního Německého ovčáka. Od tohoto roku je pro mě NO srdcová záležitost a nikdy bych neměnila. Se svými, teď už třemi ovčáky, se věnuji sportovní kynologii. Se svou fenou Cadence Hexer jsem složila zkoušky  BH a IPO1 a připravuji ji dále na vyšší zkoušky, dále jsem s rotvajlerkou a Německou ovčandou složila zkoušky ZM a ZVV1 a se svym psem Cyrus z Bukovanské osady jsem složila zkoušku BH-VT a taktéž ho připravuji na vyšší zkoušky. K tomu uchovnění své feny a absolvování jednoho malého závodu. Kurzy poslušnosti vedu již od roku 2014. Mým zájmem je, aby se pes i psovod při výcviku bavili a byli jeden tým, který si rozumí, dobře spolupracuje a hlavně si výcvik užívá.

kontakt

behalovaromana@centrum.cz

telefon: 732509943

Lukáš Burda

Klubový figurant

Ke psům jsem měl vždy blízko. Od malička vyrůstám v rodině, kde měli psi vždy své místo.

První psi, které si pamatuji, byl německý ovčák a hladkosrstý jezevčík. Potom se přidal kavkazský pastevecký pes. Mým prvním psem byl zlatý retrívr, s jehož výcvikem mi pomáhal policejní psovod. V té době jsem neměl ani tušení, co to kynologie je a co vlastně obnáší. Vše se změnilo až při pořízení mého vysněného psa - Anglického Bulteriéra - Epsylon Red Dwarf. Díky němu jsem tam, kde teď jsem.

Všechno začalo na prvním výcvikovém víkendu v Bochovicich v roce 2018. Byla to moje vůbec první zkušenost se všemi oddíly. Nejvíc jsem se však zamiloval do obran, a proto když pak za mnou přišla Iva s nabídkou, zda nechci začít figurovat, odpověď už byla předem jasná.

Měl jsem možnost a doufám, že možností bude jen přibývat, vidět trénink a trenovat u těch nejlepších. To člověka posune o obrovský kus dál.

V roce 2020 jsem si pořídil ještě štěně Německého ovčáka Cid z Dračího doupěte. Cid je velmi kontaktní, žravý, dravý pes. S takovým psem je jednoduché figurování propadnout úplně. Člověk, když nemůže mít třeba týden na ruce rukáv, zjistí, že mu to vlastně hrozně chybí. Je to opravdu fyzicky náročný koníček, ale jsem rád, nutí mě to udržovat se v nějaké kondici. Nejvíc se mi ale líbí ta rozmanitost, každý pes je originál a ke každému se tak musí přistupovat , takže se člověk pořád učí a zdokonaluje. Myslím si, že žádný figurant nemůže říct, že už zná úplně vše a umí to nejlíp.

Mým snem je patřít mezi nejlepší figuranty v České republice. Česká republika má totiž ty nejlepší figuranty v celém světě.

Jana Pospíšilová

vedoucí kurzů a školek v hale

Vždy jsem měla psa, ale do světa sportovní kynologie jsem vstoupila v roce 2018 se svým labradorem Artym ze Sedleckých kopců. Sportovka z nás udělala skvělé parťáky.

Do dvou let jsem stihli složit zkoušky BH-VT, IGP1, FPr1, FPr2, SPr1 a několi velmi úspěšných závodů. 1.místo - Psovod začátečník " O pohár Babického vodníka ", Babice 2.místo - BH-VT " Javůrkův memoriál ", Prostějov 1.místo - FPr1 " Memoriál Josefa Václavského" Štěpánov.

V roce 2021 už máme s Artym složeno i IGP 3, a to na Memoriálu J. Václavského, kde jsme porazili 18 NO A BOM a skončili jsme na senzačním 2. místě (z 20ti závodníků).

V roce 2019 přišla "výzva" - jmenuje se Aura from Tasmanian Devils (Belgický ovčák Malinois). Teď už jsme kompletní team a pilně se připravujeme.

Každá práce se psem by měla být zábava a každá zábava by měla být současně i práce. Berme psy jako parťáky, přátele a snažme se k nim tak chovat.

kontakt

tel.: 724 646322

mail.:  po.jana@seznam.cz

Ria Hrabovská

Ke psům jsem měla vždy velmi blízko, a to proto, že si ve svém životě nepamatuji dobu, kdy bychom v naší rodině psa neměli. A že jich bylo. Německý ovčák, kolie, dobrman, pudl, pekingský palácový psík, labrador, voříšek, avšak nejvíce naše rodina tíhla k rotvajlerům, kterých jsme měli několik. A co jiného bych si pak mohla v dospělosti pořídit než právě svoji srdeční záležitost?

Vybrala jsem si skvělou chovatelskou stanici a pořídila si svého prvního RTW jménem Champion Chicco Brenegee. Když přišla nabídka začít s ním cvičit poslušnost, s radostí jsem to uvítala. "A co takhle obrany, ty zkusit nechcete?" "Tak dobře." "A stopy by vás nelákaly?" "Tak můžeme to zkusit." A byla jsem v tom. Přesně takto vypadaly mé začátky se sportovní kynologií. Začalo mě to bavit natolik, že jsme spolu, prozatím, složili zkoušky z poslušnosti dle BH-VT a ZZO, IGP-V, dále jsme se v roce 2020 zúčastnili VIII. Memoriálu Josefa Václavského, kde jsme získali první místo v kategorii ZZO. Ve Valašském Meziříčí v roce 2021 už v kategorii IGP1 na třetím místě.

Vzhledem k tomu, že jsem člověk, co miluje psy nade vše, snaží se pomáhat útulkům jak v ČR, tak i na Slovensku různými sbírkami, dočasnými péčemi o týrané psy, ale i fyzickou prací přímo v útulcích, rozhodla jsem se ze slovenského útulku adoptovat svého druhého psa. Maminka je americký staffordšírský teriér, otec neznámý. Má naprosto odlišnou povahu jako rotvajler, ale miluju ho stejně.

Jsem toho názoru, že každý, kdo si pořídí psa, by měl absolvovat cvičák. Proč? Protože se stáváte navždy zodpovědným za to, co jste k sobě připoutali (Malý Princ). Nejen kvůli samotné poslušnosti psa, ale zejména proto, že je nutné naučit se s ním vůbec pracovat, napojit se na něho, rozumět jeho řeči. V práci se psy velice záleží na oboustranné komunikaci. Je nutná důslednost, porozumění, pevně nastavená pravidla. Pokud pes ví, co od vás může čekat, vyvolává to v něm pocit bezpečí. Na pocitu bezpečí se rozvíjí důvěra a na důvěře můžete stavět svůj vztah - hluboký, pevný, láskyplný a jednoznačný. S žádným jiným živočichem člověk nenaváže pevnější vztah než právě se psem. Věrnost psa je natolik vzácný dar, že morální povinností člověka je mu jeho přátelství opětovat.

Mám ráda pohodovou a efektivní práci, která pomůže vám i vašemu psovi. Právě základní kameny výcviku je nutné postavit pečlivě, důsledně a neotřesitelně. Jak pevné základy budou, tak pevný bude váš následující vztah. A přestože jsem se od svých psů naučila hodně, nekoušu. Ráda vám pomohu vybudovat jedinečné pouto mezi vámi a vaším psem. Důsledností, vstřícností, zásadovostí a s humorem, protože pokud to bude bavit vás, určitě to bude pak bavit i vašeho čtyřnohého miláčka. Naučím vás, jak být se svým psem parťákem, jak tvořit tým. Neodpustím vám žádnou chybičku. Proč? Protože pouze správně odvedenou prací získáte parťáka svých snů. Psa, na kterého se můžete spolehnout. Psa, který neohrozí ani vás, ani své okolí. Psa, který bude vaším věrným, opravdovým přítelem.

A co říci závěrem? Lidé se mě občas ptají, proč tak tíhnu zrovna ke psům, proč ne třeba koně, kočky... Protože miluju jejich oddanost, věrnost, to, že vás nikdy nezradí, nikdy neopustí, pokud to bude nutné, položí za vás i život. A proč právě rotvajleři? Jsou silní, sebejistí, sebevědomí, majestátní, nebojácní, neohrožení, oddaní a poslušní.... a tohle prostě nejde nemilovat.

Naďa Hanáková

Kynologii se věnuji spolu s manželem zhruba tři roky. Začínala jsem s Německou ovčandou Minaja ILUZE. Bohužel v 10ti měsících odešla předčasně za duhový most (genetická vada srdce). Manžel si po smrti Minaji pořídil fenu NO Anie Bri - Jack , se kterou má prozatím složeně zkoušky BH_VT a Zvv1 a já za pár měsíců poté fenu Australského ovčáka Ninth Wave od Halířů "NEJTY". Australský ovčák se stal mou láskou. 

Nejty je velmi kontaktní, vyrovnaná a temperamentní fena. Sportovce se snažíme věnovat na plno. Na všech závodech v kategorii ZZO jsme se umístily na bedně, převážně na prvním míste. Máme složeno zatím BH-VT a  ZZO a připravujeme se pilně dále.

Jako instruktorka budu mít na starosti štěňátka všech plemen .Budeme se společně snažit, aby výcvik byl zábava a příjemně strávený čas, jak pro pejska tak pro jeho pána.

Budu se na Vás a Vaše štěňátka moc těšit.

Verča Skládalová

Psi jsou mou srdeční záležitostí a tvoří i naprostou většinu mého života. Před 15 lety jsem se zamilovala do plemene hovawart, kterému jsem propadla. V současné době mám smečku čtyř hovawartů - se dvěma trénuji já Ardal (ZZO, ZZO1, BH-VT, IBGH1? ZOP), Brisie Macailve (ZOP, ZZO, BH-VT) a  připravujeme se dále, se dvěma máma. Když jsem se před lety seznámila s Ivou a její psí školou Brenegee, uchvátila mě svým přístupem ke psům i jejich majitelům, přátelskou atmosférou a také dodáním motivace chtít se svým psím parťákem dokázat i něco "víc" Se svou smečkou se zaměřuji především na trénink poslušnosti, stopování, rekreačně i záchranařiny a běhání. Zkoušíme zkrátka všechno, co by nás mohlo bavit a společně posílilo to správné lidsko-psí parťáctví Stejně tak bych chtěla nastartovat a směřovat i parťáctví mezi vámi a vaším pejskem. Ve školce pro štěňátka vás naučím jak základy klasické poslušnosti, tak i základy tzv. provozní poslušnosti, aby byl váš pejsek schopný fungovat nejen na cvičáku, ale i na procházkách, na veterině, v různých rušných prostředích. Naše setkávání tak bude mít i provozně-socializační prvky a věřím, že pokud se budeme všichni snažit stejně nadšeně a půjdeme do toho spolu s úsměvem a pílí, bude náš kurz fungovat ve skvělé atmosféře a přinese žádané výsledky.


Josef Bartoš

Josef Bartoš

Jmenuji se Bartoš Josef, bydlím v Šumperku a pracuji v Olomouci. Kynologii jako koníček dělám už cca 27 let. Působím na několika kynologických cvičištích a jsem členem Záchranné brigády kynologů Jihomoravského kraje ČR. Věnuji se sportovní kynologii, pachovým pracím a záchranářskému výcviku. Mé srdeční plemeno je německý ovčák. Jako trenér výcviku působím po celé Moravě. Zaměřuji se především na výcvik záchranných psů a stopařskému výcviku.

Jak to začalo...

Zvířata a hlavně psi mě doprovázeli už od útlého dětství, prvním pokusným psem ve výcviku byla Lucka, kříženec. Malá chlupatá, ale neskutečně věrná a oddaná. Prošla se mnou první amatérské krůčky ve výcviku dle knížky Pes a jeho výcvik od Dr. Hrušovského. Po mém naléhání na rodiče se jednoho krásného dne u nás objevilo mé první štěňátko NO. Dostal jméno Brek, byl sice bez PP, ale byl první. A s ním jsem zahájil svou kynologickou kariéru na kynologickém cvičišti.

Byl velice šikovný a nadaný a já houževnatý a plný elánu. Nezapomenutelný náš společný závod byl, když jsme spolu startovali poprvé v kategorii ZVV2 a závod vyhráli, především díky stopě, kde jsme dostali 97 bodů. Stopu jsme zvedali za deště. A jen o chlup nám unikl start na mistrovství republiky mládeže. Charon Kuver další nezapomenutelný NO. A především ten, který mě zavedl k záchranařině. Současný můj pes ve výcviku je jak jinak NO, pětiletý Rasco Venušina sopka. Jeho úžasná všestranná povaha nám dovoluje věnovat se jak všestrannému výcviku, záchranařině a stopám. Máme spolu složeny nejvyšší zkoušky ze sportovní kynologie IPO3, ZVV3, ZPU-2, ZPU-S, Fpr3, stopařskou FH2 a záchranářské RH-FB ( stopa), RH-FLB ( plocha ), RH-TB ( sutina), RH-LA ( laviny). Našim cílem je dále se věnovat především záchranářskému výcviku a stopám.

Ještě zde musím zmínit jednoho mého nezapomenutelného NO. Byl jím Cir z Nedvězího dvora. Celočerný nádherný pes. Bohužel od dvou let trpěl silnou DLK, takže byl vyřazen z výcviku, který obsahoval skokové překážky. Ovšem co měl ubráno na zdraví, to měl přidáno na jeho fenomenálním čichu, byl to pes, který mne na stopách strašně moc naučil. Pozorovat ho na stopách byl koncert, ukázal mi, že člověk ví o čichu psa velice málo, protože čichové schopnosti psa jsou neskutečné. I přes velký zdravotní hendikep jsme spolu složili ačkové záchranářské zkoušky ve stopách, sutinách, plochách. Měl složenou Fpr3 a FH2. Účastnili jsme se výběrového závodu na mistrovství republiky stopařů a lavinového kurzu s horskou službou. Naše plány bohužel utnul osud a v šesti letech mne navždy, náhle opustil.

Byl to právě ON, který mne pro tuhle disciplínu (kterou řada kynologů nemá ráda a ve sportovní kynologii ji bere jako nutné zlo) naprosto nadchnul. Pootevřel mi kynologický obor, ve kterém je toho ještě spoustu co objevovat. Stopy a pachové práce jsou dřina, ale krásná dřina. Máte při tom jedinečnou možnost účastnit se a pozorovat něco, co příroda obdaroval některým zvířatům a my lidé, tuhle výjimečnou schopnost našich psů můžeme pozorovat, rozvíjet a objevovat. Takže přijďte a objevujte s námi.

© 2016 Psí škola Brenegee. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky